1. Pełna baza podmiotów z KRS

W serwisie umieszczono informacje o podmiotach wpisanych do Krajowego Rejestru Sądowego. W szczególności serwis zawiera komplet informacji o wszystkich podmiotach wpisanych do Rejestru Przedsiębiorców KRS (wszystkie spółki, ponad 560 tys.), a także publicznie dostępne informacje o podmiotach wpisanych do Rejestru Stowarzyszeń (blisko 100 tys.). W przypadku przedsiębiorstw serwis zawiera wszystkie dane, jakie opublikowane zostały w Monitorze Sądowym i Gospodarczym od początku istnienia rejestru KRS (ponad 5,4 mln wpisów do KRS od roku 2001), które zostały opracowane i skonsolidowane.
2. Wszystkie odpisy KRS w abonamencie

W ramach stałej opłaty abonamentowej użytkownik ma dostęp do dokumentów w formie odpowiadającej pełnemu wypisowi z KRS wraz z historią zmian oraz aktualnym stanem wszystkich danych. Dotyczy to zarówno danych podstawowych (nazwa, adres siedziby, reprezentacja) jak i danych powszechnie niedostępnych, tj. informacje o oddziałach, prokurze, skład organu nadzoru, dane o zmianach statutu spółek czy także informacje o przekształceniach i przejęciach. Przedstawienie informacji w formie odpisu KRS znacznie ułatwia ich interpretację. W każdej chwili można sięgnąć do źródła informacji, czyli do oryginału właściwego numeru MSiG-u.
3. Komplet sprawozdań finansowych

W ramach opłaty abonamentowej dostępne są wszystkie sprawozdania spółek (opublikowane w Monitorze Polskim B począwszy od 2001 roku) oraz spółdzielni, które ukazały się na łamach Monitora Spółdzielczego B od 2008 roku. Stanowi to ponad 124 tys. sprawozdań wyselekcjonowanych z blisko 23,5 tys. numerów Monitora (ponad 1,4 mln stron). Dokumenty dostępne są w formie fotografii oryginału dzięki czemu użytkownik otrzymuje wgląd do szczegółowego bilansu, rachunku zysków i strat, a także do zestawień zmian w kapitale własnym i rachunku przepływów pieniężnych. Ponadto w dostępnych sprawozdaniach zawarte są komentarze spółek i opinie biegłych rewidentów.
4. Powiązania firm i osób w formie graficznej

Na podstawie danych z KRS zgromadzono prawie 4,8 mln powiązań między osobami a podmiotami, w tym ponad połowa to powiązania aktywne, czyli dotyczące aktualnie pełnionych funkcji. Powiązania te dotyczą 680 tys. podmiotów oraz blisko 1,7 mln osób fizycznych pełniących w nich różne funkcje – począwszy od członków zarządu, poprzez wspólników, prokurę i członków rad nadzorczych, a skończywszy na likwidatorach i kuratorach. Dostępne są także powiązania wzajemne między podmiotami, np. powiązania kapitałowe czy też informacje o przekształceniach. Wszystkie powiązania mogą być zaprezentowane w interaktywnej formie graficznej znacznie ułatwiającej ich interpretację.
5. Rozbudowany mechanizm wyszukiwania

Skuteczność posługiwania się obszerną bazą podmiotów zależy od mechanizmów jej przeszukiwania. W serwisie użyto inteligentnej wyszukiwarki Neurosoft NeuroScope, dzięki której bardzo łatwo można dotrzeć do danych o wskazanej firmie czy osobie. Wyszukiwanie firmy po nazwie uwzględnia specyfikę języka polskiego (fleksję), pozwala na wyszukiwanie skrótów, a także jednoznacznie odnajduje firmę nawet wówczas, gdy zmieniała się jej nazwa. Oprócz nazwy, numeru KRS i REGON-u na liście wyników wyszukiwania pokazywana jest aktywność podmiotu oraz lokalizacja siedziby. Wyszukiwanie znacznie ułatwiają także mechanizmy podpowiadania i korygowania zapytania.
6. Aktualizacja danych i powiadomienia

Każdego dnia w rejestrze KRS rejestrowanych jest blisko 250 nowych podmiotów, a przeszło 1000 zmienia swoje dane. Oznacza to, że w KRS-ie zmieniają się dane ponad 25 tys. podmiotów miesięcznie. Dodatkowo, w każdym miesiącu ukazuje się ok. 1200 nowych sprawozdań finansowych w Monitorze B. Wszystkie te zmiany są wprowadzane do bazy danych serwisu i są dostępne (w postaci w pełni przetworzonej) po kilku dniach od daty publikacji. Zarejestrowany użytkownik może skorzystać z mechanizmu powiadamiania o zmianach – wszelkie zmiany dla wybranych podmiotów są automatycznie ogłaszane e-mailem.